Narzędzia przydatne do samodzielnych napraw

keptgarden
Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Wydaje się, że w czasach minimalizmu i zwiększonej świadomości ekologicznej, ludzie starają się doceniać domowy sprzęt i naprawiać zamiast wyrzucać. Jeśli Ty również jesteś zwolennikiem zasady „reuse”, z pewnością przydadzą Ci się podręczne narzędzia i części zamienne.

Podstawowy zestaw narzędzi

Kompletując swój zestaw narzędzi, warto zastanowić się, co będziesz w stanie samodzielnie naprawić. Prawdopodobnie będą to drobne problemy hydrauliczne, takie jak przetkanie zlewu czy wanny albo odpowietrzenie kaloryfera. W pierwszym przypadku z pewnością przyda Ci się przepychaczka, w drugim – klucz hydrauliczny (popularna „żabka”) i płaski śrubokręt. W domu z pewnością warto mieć też zestaw śrubokrętów z różnymi końcówkami, kombinerki, klucz francuski i młotek. Te narzędzia są stosunkowo tanie, a mogą pomóc Ci w rozwiązaniu większości domowych problemów. Swoje zamówienie dotyczące kompletowania podręcznego zestawu możesz skompletować stacjonarnie lub przez sklep internetowy z narzędziami, dzięki czemu stworzysz swoją roboczą skrzynkę nawet nie wychodząc z domu.

Części zamienne

Poza narzędziami, warto mieć na podorędziu przynajmniej kilka najpopularniejszych części zamiennych. Zaliczają się do nich żarówki, worki do odkurzacza, baterie, śrubki, gwoździe i wkręty, a także większy sprzęt – na przykład elementy wyposażenia domowego, takie jak części zamienne beko. Warto mieć również wśród elementów zapasowych mocowania czy złącza do mebli i rur. Pamiętaj, że kiedy coś w domu się zepsuje, narzędzia w niczym Ci nie pomogą, jeśli nie będziesz miał jak wymienić uszkodzonej części. Elementy zamienne, które mogą się przydać w mieszkaniu lub domu, powinny być przemyślane i zakupione z wyprzedzeniem – tak samo, jak części zapasowe w samochodzie. 

Kupuj z uwagą

Pamiętaj, że najlepszym wyborem będzie kupowanie rzeczy, których naprawdę potrzebujesz. Jeśli nie wiesz, jak miałbyś zrobić w ścianie dziurę na powieszenie obrazu, nie musisz mieć wiertarki. W niektórych sytuacjach i tak będziesz musiał poprosić o pomoc specjalistę – a on przyniesie ze sobą niezbędne narzędzia. Natomiast w przypadku elementów zapasowych, które możesz dostać na przykład tutaj https://mocujemy.pl/, zwróć szczególną uwagę, żeby były przeznaczone do Twoich mebli i sprzętów. Sprawdź zgodność wymiarów, materiału, z którego są wykonane i koloru, jeśli to elementy widoczne. Dzięki temu oszczędzisz sobie niepotrzebnego stresu i wydawania pieniędzy!

Zdj. główne: Cesar Carlevarino Aragon/unsplash.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Jak stworzyć magiczną atmosferę w ogrodzie za pomocą odpowiedniego oświetlenia?
Jak stworzyć magiczną atmosferę w ogrodzie za pomocą odpowiedniego oświetlenia?
Rekomendowane
Elastyczność i Zrównoważenie w Gospodarstwie Domowym
Elastyczność i Zrównoważenie w Gospodarstwie Domowym
Gospodarstwo domowe i oczyszczalnie drenażowe: Ekologia w codziennych działaniach.
/