Lampy w pastelowych kolorach – z czym je łączyć by nie przesłodzić wnętrza?

Artykuł Sponsorowany
Potrzebujesz ok. 5 min. aby przeczytać ten wpis

Artykuł sponsorowany

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułu i osobiste poglądy autora.

Jeszcze kilka lat temu, pastelowa paleta barw zarezerwowana była wyłącznie do pokoi dziecięcych. Słodki róż dla dziewczynek, błękit dla chłopców… na szczęście te czasy mamy już za sobą. Coraz częściej decydujemy się na pastele w pozostałych pomieszczeniach. Kuchnia, sypialnia, a także salon. Te piękne, delikatne kolory coraz śmielej wkraczają w nasze wnętrza.

Pastele to bardzo wdzięczne kolory, które mogą nadać aranżacji dużo subtelności i świeżości, należy jednak uważać, by nie używać ich w nadmiarze. Zbyt duża ilość pastelowych detali może być zgubna dla wnętrza. Zamiast subtelnej aranżacji, uzyskamy cukierkowy efekt, a ten radzimy jednak pozostawić do pokoju dziecięcego.

Z czym łączyć pastele, by nie przesłodzić?

Na pastele jest wiele sposobów, dzisiaj przedstawimy kilka z nich. Wybraliśmy opcje niewymagające dużej wiedzy aranżacyjnej, a przy tym dające niezwykłe efekty przyciągające uwagę każdego.

Pastelowy mix, czyli połączenie kilku pastelowych barw

Pudrowy róż z lawendą, mięta z różem, pudrowy odcień żółtego z delikatnym błękitem. Możliwości jest wiele. Tutaj należy pamiętać jednak, żeby zestawienie złożone było z dwóch, maksymalnie trzech pasteli. Nad większą ilością kolorów może być już ciężko zapanować. Do takiego zestawienia proponujemy wykorzystać dodatek, który łączy wszystkie wykorzystane barwy, na przykład lampa stołowa Giardino Panse – piękny motyw kwiatów w odcieniach różu i fioletu doskonale zespoli pozostałe elementy wystroju w tych kolorach.

Pastele z bielą – to niezwykle subtelne połączenie

Czystość bieli przełamana delikatnym, pastelowym odcieniem tworzy bardzo przytulną całość. Takie połączenie pasuje do wszystkich pomieszczeń. Kuchnia, sypialnia, salon, a nawet łazienka. Taki duet wygląda dobrze dosłownie wszędzie. Pastelowa lampa powinna być uzupełniona jeszcze kilkoma innymi dodatkami w podobnym odcieniu. W salonie mogą to być poduszki lub doniczki na kwiaty, w kuchni to takie drobiazgi, jak podkładki pod naczynia czy pojemniki na przyprawy, a w łazience ręczniki. Wszystko zależy od wyobraźni projektanta. Należy tu jednak pamiętać o tym, że pastele są tylko dodatkiem i nie mogą przeważać nad bielą aranżacji. Ważne jest tutaj zachowanie umiaru. W takiej aranżacji można wykorzystać lampy łączące biel z pastelami, na przykład lampa stołowa Gie El Home lub różową kulę Gie El Home

Pastele i drewno – połączenie często wykorzystywane we wnętrzach w stylu skandynawskim

Pięknie wygląda szczególnie w kuchni, gdzie kuchenne, drewniane blaty uzupełnione są o pastelowe dodatki. Taki duet doskonale prezentuje się również we wnętrzach w stylu rustykalnym, gdzie pastele delikatnie ocieplają aranżację wypełnione surowym drewnem. W tym przypadku pastelowe lampy powinny być zachowane w prostej formie, bez zbędnego przepychu. Tutaj odpowiednia byłaby lampa Flowerpot VP1 lub lampa żarówka na kablu Coney Cone w trzech odcieniach zieleni

Siła kontrastów, czyli opcja dla osób, które nie lubią nudy

Tutaj warto dać się ponieść swojej fantazji. Łącz ze sobą kolory, których pozornie nie da się połączyć, baw się formą. Zapewniamy, że efekt będzie niespotykany. Błękitną lampę połącz z dodatkami w kolorze soczystej pomarańczy, pudrowy róż zestaw z kanarkowym, mocnym odcieniem żółtego, tutaj nie musisz się ograniczać. Pamiętaj jednak, by te zestawienia wybierać w pomieszczeniach, w których spędzasz czas aktywnie, taka opcja w sypialni nie będzie dobrym rozwiązaniem, ponieważ trudno będzie Ci tam odpocząć. W takim wnętrzu doskonale prezentują się lampy Carmina mini gradient o niebanalnej formie.

Paleta szarości z dodatkiem pasteli

Najbardziej klasyczne i najczęściej wykorzystywane połączenie w nowoczesnych wnętrzach. Jest bardzo subtelne i przy tym niezwykle eleganckie. Doskonale sprawdza się w aranżacjach w stylu prowansalskim, a także w stylu nowojorskim. Wyobraź sobie… szara, klasyczna kanapa a obok niej, na stoliku piękna, zielona lampka, na przykład model Pixar z ruchomym kloszem. Do tego jeszcze kilka małych drobiazgów w podobnym odcieniu. Takie wnętrze z pewnością pozwoli Ci na chwilę relaksu i wyciszenia, a Twoich znajomych zachwyci swoją ponadczasowością.

Najważniejsze jest to, by pasteli po prostu się nie bać

To niezwykle uniwersalne barwy, które zależnie od aranżacji mogą aktywizować lub pomóc się wyciszyć. Pasują do wszystkich rodzajów połączeń, więc bazując na pastelach można stworzyć spójną aranżację całego domu, płynnie przechodząc pastelowymi barwami z jednego pomieszczenia do drugiego. Dodatkowo te delikatne, rozbielone kolory optycznie powiększają wnętrza, więc będą one wyglądały na jeszcze bardziej przestronne.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Jak wybrać profesjonalne narzędzia do pielęgnacji ogrodu?
Jak wybrać profesjonalne narzędzia do pielęgnacji ogrodu?
Jak zadbać o trawnik przy użyciu nowoczesnych kosiarek
Jak zadbać o trawnik przy użyciu nowoczesnych kosiarek
Rekomendowane
Lampy solarne zewnętrzne – jakie mają zalety?
Lampy solarne zewnętrzne – jakie mają zalety?
Lampy solarne zewnętrzne to doskonały sposób na oświetlenie przestrzeni wokół domu, ogrodu czy innej zewnętrznej przestrzeni. Działają one na energię słoneczną, dzięki czemu nie wymagają podłączenia do sieci elektrycznej i nie generują dodatkowych kosztów związanych z zużyciem energii. W tym tekście omówiono główne zalety lamp solarnych zewnętrznych.
/