Kosiarki, które same koszą!

keptgarden
Potrzebujesz ok. 4 min. aby przeczytać ten wpis

Aby nasz trawnik był dobrze utrzymany, powinien być przede wszystkim regularnie koszony. Na pewno ułatwi nam to wygodna kosiarka automatyczna. To prawdziwa rewolucja na rynku ogrodniczym, która pozwoli nam zadbać o ogród nawet wtedy, gdy nie ma nas w domu. Sprawdźmy, czym charakteryzują się te urządzenia.

Kosiarki automatyczne – jakie są ich główne funkcje

W przeciwieństwie do tradycyjnych kosiarek, kosiarki automatyczne, podobnie jak odkurzacze automatyczne, mają wbudowane oprogramowanie, które pozwala na szybkie koszenie trawy bez naszego udziału. Posiadają one specjalny system, który samodzielnie programujemy i dostosowujemy do częstotliwości koszenia trawy. Dzięki temu możemy na bieżąco dbać o nasz ogród i to bez żadnego wysiłku.

Kosiarki automatyczne mogą być sterowane za pomocą naszego smartfona, co pozwala nam na koszenie trawy, nawet wtedy, kiedy nie możemy samodzielnie ustawić programu na kosiarce. Urządzenie posiada specjalne czujniki, które zapamiętują wielkość trawnika oraz omijają przeszkody. Działa to bardzo podobnie jak w odkurzaczach automatycznych, które skanują teren i wprowadzają dane do systemu.

Ponadto, możliwe jest zaprogramowanie kosiarki tak, aby kosiła trawę o określonej godzinie. Możemy także wyznaczyć teren, który ma być skoszony. W kosiarce znajduje się również pojemnik na ściętą trawę, który można łatwo opróżnić i umyć po skończonej pracy urządzenia. Ważne, by przed rozpoczęciem koszenia zabezpieczyć oczka wodne, ponieważ kosiarka nie zawsze wykrywa poziome przeszkody, a jedynie te, znajdujące się na wysokości czujników, takie jak drzewa, czy krzewy. 

Bardzo dobrym rozwiązaniem są również zamontowane baterie słoneczne. Dzięki temu nie musimy pamiętać o podłączeniu kosiarki do ładowania przed planowanym koszeniem. Baterie słoneczne są połączone z akumulatorami, które ładują się podczas koszenia. Kosiarki nieposiadające baterii słonecznych, mają za to funkcję automatycznego wracania do stacji dokującej, dzięki czemu są przygotowane do kolejnego zaplanowanego przez nas koszenia. To ogromna wygoda, zwłaszcza dla osób starszych, dla których ciągłe wyciąganie kosiarki bywa męczące. 

Jak wybrać odpowiednią kosiarkę automatyczną?

Kosiarki automatyczne są dostępne w różnych granicach cenowych. Jeśli zależy nam na wielofunkcyjnym urządzeniu, warto pomyśleć nad kupnem kosiarki automatycznej z dodatkowymi funkcjami. Jeśli nasz ogród ma duży trawnik, warto zainwestować w kosiarkę z wysuwanymi nożami lub nakładką, która zwiększy powierzchnię koszącą. Dla osób poszukujących w pełni zautomatyzowanej kosiarki, poleca się modele, które posiadają czujniki deszczu oraz stację pogodową.

W razie zmiany pogody, kosiarka samodzielnie wróci do stacji dokującej. Uchroni ją to przed zamoknięciem oraz pozwoli nam optymalnie zaplanować czas koszenia. Technologia Bluetooth umożliwia szybkie sterowanie kosiarką ze smartfona, a także zaprogramowanie urządzenia tak, by mogło kosić o wyznaczonych przez nas porach.

Aplikacja dołączona do kosiarki ułatwia nam również wykonanie harmonogramu koszenia, co znacznie przyspiesza pracę w ogrodzie. Przy dużych trawnikach zaleca się zakup kosiarki z dodatkowymi ostrzami, które skracają czas pracy. Bardzo ważna jest również ilość czujników oraz czas ich reakcji w przypadku napotkania przeszkody. Nowoczesne kosiarki przy pierwszym koszeniu automatyczne skanują cały teren, dzięki czemu urządzenie będzie bez trudu omijać wszystkie przeszkody. Wygoda oraz łatwość obsługi kosiarki powinna być dla nas priorytetem. 

Nowocześniejsze modele posiadają również funkcję koszenia tuż przy krawędzi, dzięki czemu nie trzeba poprawiać kosiarki i docinać trawy, np. w miejscu, w którym trawa rośnie tuż przy podjeździe, czy ścieżce. Dobrym wyborem jest inwestycja w urządzenie z zamontowaną baterią słoneczną. Jest to ekologiczne rozwiązanie, które pozwoli nam nieco zaoszczędzić. 

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Jak stworzyć magiczną atmosferę w ogrodzie za pomocą odpowiedniego oświetlenia?
Jak stworzyć magiczną atmosferę w ogrodzie za pomocą odpowiedniego oświetlenia?
Rekomendowane
Jak dobierać tekstury i style mebli dla komfortu i elegancji w twoim domu?
Jak dobierać tekstury i style mebli dla komfortu i elegancji w twoim domu?
Odkryj, jak harmonijnym doborem tekstur i stylów mebli możesz zwiększyć komfort i elegancję domu. Poznaj profesjonalne wskazówki i praktyczne porady, które pomogą Ci stworzyć idealne miejsce do życia.
/