Elektronarzędzia przydatne na lata. Podpowiadamy, co warto kupić?

keptgarden
Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Zastanawiasz się, które elektronarzędzia powinny znaleźć się w Twoim domu? Jedno jest pewne – dla każdego zdecydowanie pomocna będzie lista, którą przygotowaliśmy. Co ciekawe, nie ma znaczenia, czy jesteś fanem majsterkowania, czy nie. Oto przydatne sprzęty!

Przed zakupem pamiętaj o…

Zanim przejdziemy do wskazania konkretnych elektronarzędzi do domu, musimy wyjaśnić kilka kwestii. Na początek – dlaczego w ogóle warto mieć własne elektronarzędzia. Otóż w ostatnich miesiącach ceny nie tylko materiałów budowlanych, ale i usług remontowych poszły mocno w górę i na razie nic nie wskazuje na to, by miało się to zmienić. Posiadając własne sprzęty, jesteśmy w stanie wykonać wiele rzeczy samodzielnie, oszczędzając przy tym pieniądze.

Kolejno – elektronarzędzia trochę kosztują, ale jest to jednorazowy wydatek, który, po rozłożeniu na wiele lat, szybko się zwróci. Co ważne, nie kupujmy najtańszych urządzeń, bo często w parze z niską ceną idzie też niska jakość. Renomowani producenci gwarantują solidne wykonanie, ergonomię i patenty ułatwiające pracę.

Dobrze też sprawdza się kupowanie elektronarzędzi jednej marki. Wtedy zazwyczaj akumulatory albo ładowarki do siebie pasują. I jeszcze najważniejsze – zastanówmy się, czego tak naprawdę potrzebujemy, co się nam przyda teraz lub w niedalekiej przyszłości i jak często będziemy dane narzędzia użytkować.

Które elektronarzędzia kupić do domu – praktyczna lista

Biorąc pod uwagę powyższe kwestie, możemy przejść do omawiania przydatnych elektronarzędzi do użytku domowego. Wybraliśmy cztery najpopularniejsze sprzęty. Oto one!

Wiertarka

Nie mogliśmy zacząć inaczej. Oczywiście wiertarka to absolutne must-have. Umożliwia wykonanie otworów w najróżniejszych materiałach, na przykład w drewnie, gipsie, metalu, a do twardszych, jak beton czy cegła, wymagana będzie wiertarka z udarem. Do okazjonalnego użytku sprawdzi się wiertarka z silnikiem bezszczotkowym o mocy 500–700 W.

Wkrętarka

Tuż za wiertarką jest wkrętarka. Jak sama nazwa wskazuje, jest niezastąpiona do przykręcania śrub. Dobrze, by była wyposażona w akumulator litowo-jonowy, który jest lżejszy i wydajniejszy od alternatyw. Jeśli nie mamy dużych potrzeb, możemy wybrać urządzenie wielofunkcyjne, czyli wiertarko-wkrętarkę.

Pilarka

Podczas wykańczania domu, remontu i innych prac przyda się pilarka. Potniemy nią drewno, sklejkę, płyty OSB, płytki ceramiczne, rury PCV czy elementy metalowe. Kluczowym parametrem jest maksymalna grubość przecinania. Bądźmy też świadomi, że do cięcia każdego materiału wymagane są inne tarcze. Warto zwrócić przy okazji uwagę na to, jak się je wymienia.

Szlifierka kątowa

Ostatnim polecanym elektronarzędziem jest szlifierka. Służy do szlifowania i przycinania metalu, betonu, do polerowania i szczotkowania, do złuszczania farb i czyszczenia różnych nawierzchni. Na co dzień – w domu – wystarczy szlifierka o mocy 750–900 W. Istotna jest ponadto prędkość obrotów, mocowanie do końcówek i dostępność tychże końcówek oraz rodzaj akumulatora i typ silnika, a także mechanizmy zabezpieczające.

A Ty, które z nich już masz w swoim domu? Jeśli jakiegoś brakuje, zmień to! Udanych zakupów!

Zdj. główne: Kenny Eliason/unsplash.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Jak stworzyć magiczną atmosferę w ogrodzie za pomocą odpowiedniego oświetlenia?
Jak stworzyć magiczną atmosferę w ogrodzie za pomocą odpowiedniego oświetlenia?
Rekomendowane
Poradnik wyboru efektywnych grzejników o mocy 1500w: porównanie technologii i marek
Poradnik wyboru efektywnych grzejników o mocy 1500w: porównanie technologii i marek
Dowiedz się, jak wybrać najbardziej efektywne grzejniki o mocy 1500w. Porównujemy technologie i marki, aby pomóc Ci dokonać najlepszego wyboru.
/