Brama garażowa z drzwiami. Co musisz wiedzieć przed zakupem?

keptgarden
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Wysokiej jakości bramy garażowe to nie tylko wygoda i estetyka, ale także bezpieczeństwo. Umieszczenie drzwi w bramie może być niemałym ułatwieniem korzystania z garażu. Co trzeba wiedzieć przed zakupem?

Parametry drzwi – co należy wziąć pod uwagę?

Garaż to miejsca, w którym przechowujemy nasze samochody, jednak nie tylko te mają znaleźć tam bezpieczne schronienie. Często jest to miejsce składowania sprzętu AGD, jednośladów i wielu innych. Montaż bramy garażowej z drzwiami ułatwi przenoszenie, a także nie jest nam straszna awaria systemu otwierającego, jak w przypadku całkowicie zautomatyzowanych bram. Na początek warto zastanowić się nad wielkością i umiejscowieniem drzwi przejściowych. Wybrać można skrzydła o rozmaitych wymiarach, jednak najbardziej optymalna i najczęściej wybierana szerokość to 90 cm. Ostateczna decyzja powinna uwzględniać wysokość i szerokość samej bramy. 

Zwróć uwagę na szczegóły

Drzwi umieszczone mogą być na środku skrzydła bramy, albo bliżej krawędzi. W przypadku garażu dwustanowiskowego raczej polecane jest umiejscowienie drzwi na środku, po to, żeby korzystanie z dodatkowego wejścia nie kolidowało z zaparkowanymi wewnątrz autami. Do poddania zastanowieniu jest także wysokość progu, a jeśli wybieramy bramy garażowej do budynku ogrzewanego koniecznie trzeba sprawdzić klasę izolacyjności cieplnej. 

Bezpieczeństwo przede wszystkim

Świetnym rozwiązaniem jest wybór drzwi z elektronicznym czujnikiem, który będzie zapobiegał przypadkowemu podniesieniu bramy, kiedy drzwi będą otwarte.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Co ma wpływ na wybór ogrodzenia do domu?
Co ma wpływ na wybór ogrodzenia do domu?
Rekomendowane
Przepisy na domowe wypieki z użyciem alternatyw dla mąki tradycyjnej
Przepisy na domowe wypieki z użyciem alternatyw dla mąki tradycyjnej
Odkryj domowe wypieki na nowo z użyciem zdrowych alternatyw dla tradycyjnej mąki. Smaczne przepisy i pomocne wskazówki czekają na Ciebie.
/