Brama garażowa z drzwiami. Co musisz wiedzieć przed zakupem?

keptgarden
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Wysokiej jakości bramy garażowe to nie tylko wygoda i estetyka, ale także bezpieczeństwo. Umieszczenie drzwi w bramie może być niemałym ułatwieniem korzystania z garażu. Co trzeba wiedzieć przed zakupem?

Parametry drzwi – co należy wziąć pod uwagę?

Garaż to miejsca, w którym przechowujemy nasze samochody, jednak nie tylko te mają znaleźć tam bezpieczne schronienie. Często jest to miejsce składowania sprzętu AGD, jednośladów i wielu innych. Montaż bramy garażowej z drzwiami ułatwi przenoszenie, a także nie jest nam straszna awaria systemu otwierającego, jak w przypadku całkowicie zautomatyzowanych bram. Na początek warto zastanowić się nad wielkością i umiejscowieniem drzwi przejściowych. Wybrać można skrzydła o rozmaitych wymiarach, jednak najbardziej optymalna i najczęściej wybierana szerokość to 90 cm. Ostateczna decyzja powinna uwzględniać wysokość i szerokość samej bramy. 

Zwróć uwagę na szczegóły

Drzwi umieszczone mogą być na środku skrzydła bramy, albo bliżej krawędzi. W przypadku garażu dwustanowiskowego raczej polecane jest umiejscowienie drzwi na środku, po to, żeby korzystanie z dodatkowego wejścia nie kolidowało z zaparkowanymi wewnątrz autami. Do poddania zastanowieniu jest także wysokość progu, a jeśli wybieramy bramy garażowej do budynku ogrzewanego koniecznie trzeba sprawdzić klasę izolacyjności cieplnej. 

Bezpieczeństwo przede wszystkim

Świetnym rozwiązaniem jest wybór drzwi z elektronicznym czujnikiem, który będzie zapobiegał przypadkowemu podniesieniu bramy, kiedy drzwi będą otwarte.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Tworzenie harmonii światła i natury – sekrety oświetlenia ogrodowego
Tworzenie harmonii światła i natury – sekrety oświetlenia ogrodowego
Rekomendowane
Jak wybrać doskonałe urządzenie do gazowania wody przeznaczone do naszego domu?
Jak wybrać doskonałe urządzenie do gazowania wody przeznaczone do naszego domu?
Przewodnik krok po kroku do wyboru doskonałego urządzenia do gazowania wody dla komfortu twojego domu - porównanie parametrów, wydajności, kosztów eksploatacji i opinii użytkowników.
/