Automatyka do bramy garażowej. Jaki napęd wybrać do bramy segmentowej?

keptgarden
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Brama garażowa z napędem zapewnia dużą wygodę w użytkowaniu oraz dodatkowe bezpieczeństwo dla naszego samochodu. Dowiedz się, jak dobrać właściwy napęd do bramy segmentowej.

Bramy garażowe segmentowe dzielą się na górne i boczne. Do każdego rodzaju odpowiedni będzie inny typ napędu. Wybierając napęd, poza rodzajem bramy musimy zwrócić uwagę na jej wielkość oraz ciężar. 

Jakie napęd wybrać do garażowej bramy segmentowej?

W przypadku bramy segmentowej górnej wszystkie typy napędów będą odpowiednie. Wystarczy, że w garażu mamy do dyspozycji niewielką powierzchnię do ich zainstalowania. Jeżeli brama zamykać ma garaż dla dwóch pojazdów, wówczas napęd powinien mieć większą siłę – co najmniej 1000 N.

Napęd do bramy segmentowej bocznej montuje się nad nadprożem otworu lub na ścianie bocznej. Konieczne jest wyposażenie go w specjalne ramię, które umożliwi ciągnięcie bramy. Siła ciągnięcia i pchania musi też być odpowiednio duża, aby brama sprawnie działała – wymagana jest znacznie wyższa siła niż przy bramie segmentowej górnej.

Wybór automatycznej bramy garażowej to komfortowe rozwiązanie, dzięki któremu zaoszczędzimy sobie wysiadania z samochodu przy wyjeżdżaniu i wjeżdżaniu do garażu. Docenimy to szczególnie w deszczowe lub śnieżne dni. Dodatkowo, automatyczna brama zapewnia też większe bezpieczeństwo przed potencjalnym włamaniem.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Co ma wpływ na wybór ogrodzenia do domu?
Co ma wpływ na wybór ogrodzenia do domu?
Rekomendowane
Poradnik użytkownika: Jak efektywnie wykorzystać technologię Split w pompach ciepła
Poradnik użytkownika: Jak efektywnie wykorzystać technologię Split w pompach ciepła
Odkryj moc technologii Split w pompach ciepła, jak efektywnie z niej korzystać i poprawiać komfort swojego domu oraz oszczędzać na rachunkach za energię dzięki naszemu praktycznemu poradnikowi użytkownika.
/